Egekamp Hakkında

Ege Üniversitesi kampüsü içinde 27.000 metrekarelik kapalı alanda yer alan Egeyurt yerleşkesinde hizmet vermektedir.

EgeKamp, ülkemizin dört bir yanından gelecek farklı yaş gruplarındaki öğrencilere Ege Üniversitesi ve Egekamp’ın dersliklerinde, amfilerinde profesyonel eğitimciler ve üniversite akademisyenlerinin işbirliği ile sosyal ve akademik eğitim imkanı sağlamaktadır.

EgeKamp; öğrencilere, eğitimin yanında üniversitenin zengin sosyal ve spor olanaklarından yararlanma imkanı sağlarken bunun yanında Ege Üniversitesi antrenörlerinin profesyonel bilgi ve birikiminden destek almaktadır.

EgeKamp’ta öğrencilerin eğitim hayatında yararlı olacak bilim ve kültür gezileriyle kendilerini geliştirme yönünde faydalı sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlenmektedir. Öğrenciler bu kamp sayesinde kendilerini pozitif yönde geliştirecek ve özgüven kazanacaklardır.

Egekamp'ta katılımcı öğrencilerin tamamına gezi, aktivite ve kamplarda geçirdikleri günler için seyahat ve sağlık sigortası yapılmaktadır.

NEREDEYİZ? EGE’NİN BAŞKENTİ İZMİR

Türkiye’nin batısında, Ege Denizi’nin kıyısında yer alan Ege’nin İncisi İzmir, Türkiye’nin 3’üncü büyük kentidir.

İzmir, 8.500 yıllık geçmişiyle, ev sahipliği yaptığı 32 uygarlığın bıraktığı mirasla, bereketli topraklarıyla, uygun iklim koşullarıyla, yılda 300 gün güneşiyle, 629 km’lik kıyı şeridiyle, mavinin her tonunu sunan deniziyle keşfetmeniz için sizi bekliyor.

İzmir; ekonomik ve sosyal olarak dinamik bir şehir oluşunu konumu, iklimiyle tarihi boyunca pek çok kültür ve din barındırmış olmasına borçludur. Persler, Antik Yunanlılar, Asurlular, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar, kentin uzun tarihi boyunca ev sahipliği yaptığı onlarca farklı uygarlıktan sadece birkaçıdır.

Konak Meydanı'ndaki Saat Kulesi, Tarihi Asansör Kulesi, Mezarlıkçıbaşı ve Konak Meydanı arasında uzanan tarihi çarşı Kemeraltı, müzeler (İzmir Arkeoloji Müzesi, Agora Müzesi, İzmir Etnografya Müzesi, Efes Müzesi...), hanlar, hamamlar, kütüphaneler kentin zengin kültür ve tarihinin önemli parçalarıdır.

KONAKLAMA

РАЗМЕЩЕНИЕ; İzmir'de Ege Üniversitesi Bornova Kampüsü içerisinde 575 odalı, 5 yıldızlı otel konforundaki ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti ve Şikâyeti Yönetim Sistemi sertifikalarına sahip tek yurt olan Egeyurt yerleşkesinde yapılmaktadır. Egekamp, eğitim dışında da öğrencilere ait özgür alanlar yaratan konsepti ile kültür, eğlence, sanat, spor ve sağlık alanları ile güvenli sosyalleşmeyi sağlayacaktır.

Ailesinden uzakta kamp hayatını sürdüren öğrencilere hayatını kolaylaştıran kişisel hizmetler ile destek olunmaktadır. Her odada klima, buzdolabı, televizyon, banyo, tuvalet, bazalı yatak, komodin, kişiye özel çalışma masası ve Digiturk yayını bulunmaktadır.

Ailesinden uzakta kamp hayatını sürdüren öğrencilere hayatını kolaylaştıran kişisel hizmetler ile destek olunmaktadır.

* Kız ve Erkek olarak iki ayrı bloktan oluşmaktadır.

* Kampımıza katılan öğrencilerimiz, doğal afet ve yangın gibi durumlara karşı sigortalıdır.

* Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesine 50 metre uzaklıktadır.

* Ege Üniversitesi Spor Tesisine 100 metre mesafededir.

YEMEK HİZMETİ

1987’de kurulan Sofra Grup, dünyanın lider yemek ve destek hizmetleri sağlayıcısı Compass Group Plc.’nin şirketidir. Dünyanın en büyük yiyecek, içecek, servis ve organizasyon kuruluşu olan COMPASS GROUP PLC, 50'den fazla ülkede, 55 bin farklı lokasyonda hizmet vermekte ve yıllık 5,5 milyar öğün yemek üretimi sağlamaktadır.

Yaptığımız her işte sağlık, güvenlik ve çevre bizim bir numaralı önceliğimizdir. Bilgili, deneyimli aşçı kadrosunun yanısıra güler yüzlü ve hızlı servis personeli ile öğrencilerimizi memnun etmeyi hedeflemekteyiz. Şüphesiz ki yeterli ve dengeli beslenme ilkeleri gerekli gıda güvenliği şartlarının sağlanması ile ortaya çıkacaktır. Çevre üzerindeki etkimizi dikkate alarak güvenli, kaliteli, sağlıklı ve yerel tedarikçilerden satın alınmış yiyecekleri temin etmeye özen gösteriyoruz.

  • Sabah Завтракsı
  • Обед (4 çeşit)
  • İkindi kahvaltısı
  • Ужин (4 çeşit)
  • Yemeklerimiz öğrencilerimizin günlük enerji ve kcal ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanmaktadır.
  • Yemeklerimiz kendi mutfağımızda tecrübeli aşçılarımız tarafından yapılmaktadır.
  • Hazırlanan haftalık yemek listesi öğrencilerimize, ailelere düzenli olarak gönderilmektedir.

Güvenlik

Şüphesiz ki tüm velilerimizin endişesi çocuklarının güvenliğinin nasıl sağlandığıdır. Bizler tüm teknolojik ve mühendislik çalışmalarla en üstün teknolojiyi EGEYURT binalarında kullandık.

EGEKAMP öğrencilerimizin güvenliği için 7/24 20 güvenlik personeli ve 276 adet kapalı devre kamera sistemi ile izlenmekte olup yangın, deprem gibi afetlere karşı üst seviyede güvenlik tedbirleri sunar.

Ege Üniversitesi kampüs alanına girişlerde kartlı sistem uygulanır. Kartları olmayan kişiler kampüs içerisine giriş yapamamaktadır. Giriş turnikelerinde ve kampüs içerisinde 7/24 Ege Üniversitesi’nin güvenlik personeli bulunmaktadır.

Kız ve erkek bloklarımızın iki ayrı parmak izi sistemi mevcut olup bloklar arası geçiş yapılmamaktadır. Böylelikle kamp içerisindeki giriş ve çıkışlar kontrol altına alınmaktadır.

ТРАНСФЕР

EGEKAMP, SRC ve Psikoteknik belgelerine sahip ulaşım personelleri ile güvenli bir seyahat sunmaktadır.

Tüm yıl boyunca sadece Egeyurt öğrencilerinin kampüs içi ring servisini yapmakta olup öğrenci taşıma konusunda deniyimli bir kadroya sahiptir.

Kampımıza özel araçları ile gelmeyecek öğrenci ve velilerimizin talep ettikleri taktirde İzmir Adnan Menderes Havalimanı veya İzmir Otobüs Terminalinden kampa ulaşımları Egekamp servis araçları tarafından sağlanacaktır.

Havalimanı ve otogar transferleri ücretsizdir.

ТРАНСФЕР planlamamız için rezervasyon departmanımız ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Sizleri Egekamp yazılı pankartlarımızla bekleyeceğiz ve kamp bitiminde de aynı şekilde uğurluyor olacağız.

Подача заявки и Информация

EGEKAMP Hakkında ПОЛУЧИТЬ ИНФОРМАЦИЮabilir Ya da Başvuru Yapabilirsiniz.